Mosura Bio Plus 30g Zobacz większe

Mosura Bio Plus - próbka 3 gram

Nowy

Mosura Bio Plus 3 g

Preparat bakteryjny wspomagający podłoże, pokarm dla maluchów

Więcej szczegółów

47 Przedmioty

7,00 zł

Więcej informacji o produkcie

Mosura Bio Plus 3 g
Próbka w woreczku strunowym


Mosura BioPlus to opracowana naukowo mieszanka naturalnych bakterii przeznaczona do uzyskiwania i utrzymania większej czystości w zbiornikach z krewetkami. Poprawia jakość wody, czego wymagają bardzo wrażliwe gatunki krewetek, takie jak Crystal Red czy Red Bee, poprzez rozkładanie i pochłanianie rozpuszczonych w wodzie produktów przemiany materii i zanieczyszczeń. Umożliwia też rozkład odchodów i powoduje, że zanieczyszczenia opadają na spód warstwy żwiru, w ten sposób pomagając zachować zdrowe podłoże i opóźniać występowanie Syndromu Starego Zbiornika.

Ogranicza śmiertelność spowodowaną przez nagromadzenie zanieczyszczeń i toksyczne stężenia amoniaku, pomaga też kontrolować zakwity bakterii patogennych poprzez konkurencyjne ich wypieranie.

BioPlus zawiera pierwiastki śladowe, które są niezbędne dla rozwoju bakterii; pierwiastki te są również potrzebne młodym i dorosłym krewetkom. Zapewnia również źródło pokarmu dla świeżo wyklutych krewetek dzięki odżywczemu biofilmowi w zbiorniku, na którym odżywiają się młode krewetki. Jest również zastępczym źródłem pokarmu dla młodych i dorosłych krewetek i pomaga obniżać wskaźnik śmiertelności wśród świeżo wyklutych krewetek, poprawia też wskaźnik przeżywalności dorosłych. Tworzy zrównoważone środowisko mikrobiologiczne, które ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia krewetek, a także innej fauny i flory w zbiorniku.

Produkt ten może być stosowany do utrzymania zdrowego poziomu aktywności, odnowienia starego, podupadłego zbiornika bez konieczności przeprowadzenia restartu, a także do przyśpieszenia cyklu w zbiorniku.

Stosuj Mosura Bioplus, kiedy masz znaczny wzrost populacji, to zapewni każdej z twoich młodych krewetek pokarm w postaci mikroorganizmów, który poprawią przeżywalność i wzrost.

Podczas stosowania Mosura Bioplus doradzamy podnieść poziom tlenu, krewetki i tak lubią środowisko bogate w tlen. Zalecamy przechowywać produkt w chłodnym miejscu, zarówno przed otwarciem, jak i po nim. Podczas stosowania Mosura Bioplus ogranicz karmienie, ponieważ krewetki wykorzystują go jako źródło pokarmu.