Yokuchi Jiban Soil Zobacz większe

YOKUCHI JIBAN SOIL 10 l podłoże do akwariów

Nowy

YOKUCHI JIBAN SOIL 10 l podłoże do akwariów

- 10 litrów -

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

139,99 zł

Więcej informacji o produkcie

Jiban Soil – kompletne podłoże do akwariów słodkowodnych 10L

Jiban soil jest kompletnym podłożem dla akwariów słodkowodnych. Przy tworzeniu Jiban soil brali udział najwyższej klasy specjaliści w dziedzinach chemii, biologii i inżynierii środowiska.

Z natury do natury w Twoim domu:

Do produkcji Jiban soil użyto najwyższej jakości surowców pochodzenia naturalnego. Unikalny proces produkcji pozwolił na zachowanie wszystkich naturalnych właściwości użytych substratów.

Zastosowanie tego podłoża zapewnia długotrwałe uwalnianie substancji odżywczych i biostymulujących do akwarium.

Siedlisko bakterii nitryfilacyjnych:

Dzięki rewolucyjnej technologii formowania i spiekania, została wytworzona  homogenna i porowata matryca, która jest idealnym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów oraz systemu korzeniowego roślin. Mikroorganizmy z rośliną pozostają w symbiozie zapewniając perfekcyjny wzrost i wygląd.

Parametry wody i odczyn pH:

Dodatkowym atutem jest duża pojemność jonowymienna doskonale stabilizująca parametry wody. Nasze podłoże obniża twardość ogólną i węglanową, koryguje pH tworząc tym samym idealne środowisko dla hodowli zarówno roślin jak i ryb tropikalnych z biotopów wód lekko kwaśnych.

Instrukcja użycia:

Podłoże jest gotowe do użycia, nie wolno go płukać. Nie należy go mieszać z podłożami, podkładami pod podłoża, pochodzącymi od innych producentów.  W nowo zakładanym akwarium należy pokryć powierzchnię dna minimum 6 cm warstwą Jiban soil 1. Podłoże zwilżyć obficie wodą i pozostawić na około 30-45 min. Rośliny sadzić ostrożnie za pomocą pincety, zagłębiając ich korzenie w podłożu. Przez pierwsze 4 tygodnie zaleca się 25-50% podmiany wody dwa razy w tygodniu do czasu ustabilizowania akwarium. Przy pierwszym napełnieniu zbiornika oraz podmianach wody ponowna stabilizacja jej parametrów następuje po pewnym czasie. Zaleca się stosowanie wody RO z dodatkiem mineralizatora Ishiko plant mineral. Dozwolone jest stosowanie wody wodociągowej  o twardości ogólnej nie przekraczającej 20odH, jednak wówczas podłoże szybciej traci właściwości jonowymienne.