Mironekuton Powder - 150 g - butelka - proszek

Nowy

Mironekuton - proszek 150 gram

NAJCZYSTSZY MINERAŁ

Stale mineralizuje i długoterminowo stabilizuje jakość wody na najwyższym poziomie.


Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

61,10 zł

-6%

65,00 zł

Więcej informacji o produkcie

Mironekuton - proszek 150 gram

Mironekuton - Naturalny mineral
Orginalny Mironekuton z Japonii, znajdowany tylko w jednym regionie, jest wyjątkowo bogaty w naturalne minerały i elementy śladowe.
Ze względu na swoje właściwości jest bardzo popularny wśród japońskich hodowców krewetek oraz posiadaczy zbiorników roślinnych. 
Stosując go jako dodatek do podłoża znacznie zwiększa ilość mikroorganizmów.
Minerał ten (zawierający ponad 66 różnych substancji) powstał miliony lat temu w warunkach wysokiego ciśnienia z pozostałości alg morskich, ryb, planktonu, oraz mikroorganizmow morskich.
Mironekuton jest stosowany w fazie rozruchowej zbiornika jako uzdatniacz do wody pozytywnie wpływający na rozwój mikroorganizmów w filtrze i podłożu. Kiedy zbiornik już działa Mironekuton wciąż wydziela minerały bardzo przydatne mieszkańcom zbiornika i roślinom.
Ponadto Mironekuton stabilizuje pH i tym samym zapobiega szkodliwym, nagłym spadkom pH. Podtrzymuje twardość ogólną (GH), poprawia jakość wody dzieki zdolnościom jonowymiennym. Polepsza również wzrost roślin poprzez wsparcie fotosyntezy. Pochłania on szkodliwe zapachy i substancje pomagając utrzymać krystalicznie czystą wode.
UWAGA:
Mironekuton ma pH 7,4. Wysoka dawka dodana do miękkiej wody podniesie wartość pH i twardości ogólnej i ma mały wpływ na twardość węglanową (KH). Te wartości są ważne dla utrzymania stabilnej flory bakteryjnej w zbiorniku.
Badanie poprzez dostępne testy może pokazać że minerały są dostarczane w sposób powolny i wyważony dając tym samym olbrzymią przewagę nad sztucznymi substancjami.
Hodowla Krewetek
Wszystkie małe organizmy towarzyszące krewetkom w zbiorniku, służące im za źródło pokarmu, wymagają stabilnych warunków w akwarium i są bardzo wrażliwe na niedobory mineralne, podobnie jak małe krewetki. Kiedy powstaje niedobór minerałów, mikroorganizmy umierają lub wogóle się nie wykształcaja, małe krewetki umierają a dorosłe cierpią z powodu problemów z wylinką i umierają. Często, rola jakości i ilości mikroorganizmów w rozmnażaniu krewetek jest niedoceniana. 
W zbiornikach doświadczonych hodowców znajdujemy olbrzymie ilości różnych żyjątek na ziemi. Jeśli to znajdujemy w zbiorniku i jest dostęp do minerałów, krewetki wykazują znacznie lepszą kolorystyke i rozmnażają się w większych ilośćiach.
Male stworzenia takiej np cyklop bardzo często trafiają do zbiorników z nowymi roślinami, zwierzętami, pokarmem etc. Olbrzymia liczba powinna znajdować się w podłożu (warto użyć szkla powiększającego żeby zobaczyć). Są one znakiem wysokiej jakości wody, odpowiedniej ilości minerałów i pokarmu, i są ważniejsze niż sztucznie dopasowane parametry wody. Jeśli nie ma lub jest bardzo niewiele tych stworzeń, warunki panujące są poniżej wymagań, więc małe krewetki mają niewielkie szanse aby przetrwać. Zwykle umierają wtedy w 7-14 dni po urodzeniu. Mironekuton zapobiega temu poprzez stwarzanie optymalnych warunków dla tych stworzen i tym samym dla rozwoju krewetek
Dawkowanie
Proszek: 1 łyżeczka na 10 litrów wody co 3-4 dni. Można go również dodawać do pokarmu dla krewetek wykonywanego samodzielnie.
Przykład:
50 g Mironekutonu dodanego do 10 litrów wody destylowanej w ciągu 24-48 h powinno podnieść parametry do pH 7,4; GH 4; KH 1-2; przewodność 75 uS
(Uwaga: jest to produkt naturalny więc możliwe są rózbierzności)

SKALKI
100-150 g skałek na 10 litrów wody
skałki oddają minerały wolniej niż proszek dlatego ich dawka musi być większa.
W wodzie warstwa wierzchnia skałki "odchodzi" - można ją pozostawić gdyż ten proszek ma dobre własnośći - jeśli tego nie chcemy można przemyć skałkę pod bierzącą wodą.